Kategori: News

Kufjet AirPods të Apple vlerësohen me 0


Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/siteluka2015/public_html/tech-al.info/wp-includes/taxonomy.php on line 1372
AirPods janë kufjet pa tela të Apple. Edhe pse me vonesë të madhe, dolën në qarkullim disa ditë më parë. Kjo i dha mundësinë grupit të iFixit, që
Read More

Kujdes aplikacione të dëmshme për Android!


Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/siteluka2015/public_html/tech-al.info/wp-includes/taxonomy.php on line 1372
Kompania e sigurisë Check Point Software Technologies publikoi një raport në të cilin zbulon se aplikacione të dëmshme, shfaqen si apps të ligjshme për aparatet Android kanë infektuar
Read More

Modelet e reja Sony Xperia vijnë në Shator!


Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/siteluka2015/public_html/tech-al.info/wp-includes/taxonomy.php on line 1372
Sony ka njoftuar se do të prezantojë një press event më 1 Shtator gjatë IFA 2016, që do të paraqitet në Berlin. Gjatë evenimentit pritet që Sony të
Read More

Microsoft Lumia 650 çmimi!


Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/siteluka2015/public_html/tech-al.info/wp-includes/taxonomy.php on line 1372
Microsoft Lumia 650 çmimi! Smartfoni i ri i Microsoft, Lumia 650, është një smartfon që futet në kategorinë e mesme, model që Micarosoft do ta prezantojë së shpejti
Read More

LG Display Rrollable: Ekrani që mbështillet si gazetë!


Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/siteluka2015/public_html/tech-al.info/wp-includes/taxonomy.php on line 1372
LG Display Rrollable: Ekrani që mbështillet si gazetë! CES 2016 hap dyert e saj edhe për këtë vit në të famshmin Las Vegas. Prodhuesit përgatiten që të shfaqin
Read More

Çfarë është një Hoverboard?


Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/siteluka2015/public_html/tech-al.info/wp-includes/taxonomy.php on line 1372
Çfarë është Hoverboards? Shumë prej jush mund të kenë dëgjuar për Hoverboards në filmat fantastiko-shkencorë të viteve ’80 – ’90. Koncepti i atyre viteve për ato ishte një
Read More

Fjalori Microsoft Translate falas në Windows 10!


Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/siteluka2015/public_html/tech-al.info/wp-includes/taxonomy.php on line 1372
Fjalori Microsoft Translate falas në Windows 10! Duke se Microsoft do ta vëri me Google në fushën e përkthimit, pasi sapo nxori nga në versionin beta dhe ofrohet
Read More

Facebook adopton ide nga Snapchat për Messenger!


Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/siteluka2015/public_html/tech-al.info/wp-includes/taxonomy.php on line 1372
Facebook adopton ide nga Snapchat për Messenger! Facebook filloi të testoi diçka që e kemi mësuar nga i njohuri Snapchat, dërgimin e mesazheve jetëshkurtër të cilët fshihen automatikisht
Read More

Pasojat negative te Facebook!


Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/siteluka2015/public_html/tech-al.info/wp-includes/taxonomy.php on line 1372
Pasojat negative te Facebook! Shumica e atyre që kanë një smartfon e kanë si zakon që të kontrollojnë llogaritë e tyre në rrjetet sociale si Facebook dhe Twitter.
Read More

Tableti më i mirë i Apple!


Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/siteluka2015/public_html/tech-al.info/wp-includes/taxonomy.php on line 1372
Tableti më i mirë i Apple! Kohët e fundit hulumtim i kompanisë analitike Localytics tregoi se iPad 2 i Apple është tableti që përdoruesit përdorin më shumë. Dhe
Read More

Chrome OS dhe Android bashkohen në 2017


Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/siteluka2015/public_html/tech-al.info/wp-includes/taxonomy.php on line 1372
Chrome OS dhe Android bashkohen në 2017. Chrome OS është një sistem operativ shumë i thjesht i cili gjithashtu është shumë i lehtë në përdorim dhe kjo është
Read More

Doli në qarkullim versioni iOS 9.2 Beta


Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/siteluka2015/public_html/tech-al.info/wp-includes/taxonomy.php on line 1372
Doli në qarkullim versioni iOS 9.2 Beta. Apple hodhi në qarkullim versionin e parë beta të iOS 9.2. Ky version doli për programuesit disa ditë më parë dhe
Read More