A do te kemi ne Shtator iPhone te ri?

A do te kemi ne Shtator iPhone te ri?

Zakonisht në shtator Apple nxjerrë modelet e reja iPhone. Dhe me sa duket njësoi do të jetë edhe këtë vit. Në shtator është programuar të prezantohet modeli i ri iPhone. Kjo ngjarje ka ndezur thashethemet për sa i përket karakteristikave të iPhone. Zakonisht, prezantimi bëhet dy javorin e parë të muajt Shtator. Por megjithatë, rrjedhjet dhe thashethemet fillojnë shumë kohë më parë.

A do te kemi ne Shtator iPhone te ri?

Sipas thashethemeve, kompania do të prezantoi tre modele të reja iPhone: iPhone X Plus, iPhone 11 dhe iPhone 9. Megjithatë ky informacion nuk është konfirmuar ende.

 Por gjithsesi, në bazë të informacioneve që qarkullojnë, ndonjë mund të referoi që prezantimi i modeleve të reja do të bëhet nga fillimi i Shatorit deri nga mesi i tij.

  Vitin e kaluar, iPhone-t ishin prezantuar më 15 Shtator dhe dolën në treg një javë më vonë, më 22 Shtator.  

Nga prezantimet e kaluar njohim se Apple zgjedh zakonisht për lançim e modelin e ri iPhone të Martën ose të Mërkurën. Megjithatë, nuk përjashtohet mundësia që prezantimi të bëhet më 4 ose më 5 ose më datë 11 ose 12 Shtator. /Tech AL

Share Button
Sending
User Review
4.33 (3 votes)

Add a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *