Android Marshmallow 6.0 fillon upgrade 5 Tetor!

Telus-Android-6-update-NexusAndroid Marshmallow 6.0 fillon upgrade 5 Tetor! Siaps diagramës së kompanisë celulare Telus nga Kanadaja modelet Nexus 5 dhe Nexus 6 do të fillojnë upgrade në Android 6.0 Marshmallow duke filluar nga 5 Tetori, një javë pas prezantimit zyrtar të versionit të sistemit operativ të Android i cili do realizohet në eventin e Google.

Android Marshmallow 6.0 fillon upgrade 5 Tetor!

Versioni i ri i Android do të bëjë debutim të martën e ardhshme më 29 Shtator. Aty dhe për herë të parë do të paraqiten dy smartfona Nexus dhe jo vetëm një si na kishte mësuar Google deri më sot. Konkretisht priten Nexus 5X prodhim LG me ekran 5.2 inç Full HD, gjadhtëbërthamësh Snapdragon 808, memorie RAM 2GB dhe kamera 12.3 Megapixel. Kurse Nexus 6P është prodhim i Huawei me ekran 5.7 inç Quad HD, tetëbërthamësh Snapdragon 810, memorie RAM 3GB dhe kamera 8 Megapixel. Këto për momentin. /Tech-Al.Info/

Share Button

Add a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *