Çmimi i Nexus 6P | Çmimi i Nexus 5X

Google-Nexus-Logo Çmimi i Nexus 6P | Çmimi i Nexus 5X Smartfonat e rinj Nexus tashmë janë publikuar, këtë vitë dy modele nga prodhues të ndryshëm. Modeli Nexus 5X vjen nga LG dhe Nexus 6P vjen nga Huawei. Që të dy operojnë versionin e ri operativ Android 6.0 Marshmallow.

Çmimi i Nexus 6P | Çmimi i Nexus 5X

Modeli i ri Nexus 5X vjen me ekran 5.2 inç Full HD, procesor Snapdragon 808, memorje RAM 2GB, kamera 12.3 Megapixel dhe bateri 2700 mAh.

Çmimi i Nexus 5X

Nexus-5X-revealed-official-2● Nexus 5X 16GB – 379$ (përafërsisht 337 euro)

● Nexus 5X 32GB – 429$ (përafërsisht 381 euro)

 

Modeli ri Nexus 6P vjen me ekran 5.7 inç Quad-HD, tetëbërthamësh Snapdragon 810 (v2.1), memorje RAM 3GB, kamera 12.3 Megapixel dhe bateri 3450 mAh.

Çmimi i Nexus 6P

nexus-6p-official-02-570● Nexus 6P 32GB – 499$ (përafërsisht 443 euro)

● Nexus 6P 64GB – 549$ (përafërsisht 487 euro)

● Nexus 6P 128GB – 649$ (përafërsisht 576 euro)

 

Hedhja në qarkullim do të fillojë nga fundi i Tetorit në Amerikë në fillim. Para porositë për Amerikë, Angli, Koren e Jugut, Japoninë dhe Irlandën fillojnë nga sot. /Tech-Al.Info/

Share Button

Add a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *