Doli në qarkullim versioni iOS 9.2 Beta

iOS 9.2 betaDoli në qarkullim versioni iOS 9.2 Beta. Apple hodhi në qarkullim versionin e parë beta të iOS 9.2. Ky version doli për programuesit disa ditë më parë dhe tani është i disponueshëm për të gjithë ata që nënshkruan për versionin beta të Apple që i përket programit.

Doli në qarkullim versioni iOS 9.2 Beta

Ashtu si edhe më parë, cilido që gjendet në programin beta të iOS 9.2 do të marr versionin si një përditësim për aparatet iPhone, iPad ose iPod touch që ka. Nëse dikush do të kalojë në versionin beta iOS 9.2 duhet të jetë në dijeni se nuk kam më kthim prapa në versionin e mëparshëm të sistemit operativ.

Momentalisht e vetmja karakteristik që duket se ka versioni i ri iOS 9.2 është se tashmë është e mundur të aktivizohen instalimet e zgjeruara nga përdoruesi në Safari, ndërsa programi i lundrimit në Web të funksionojë edhe nga aplikacione të treta. Gjithashtu ka mundësi që të ketë dhe disa rregullime të gabimeve.

Me gjithë këto versioni iOS 9.1 u dha për publikun javën e kaluar, kështu që duhet të presim edhe pak në versionin beta të iOS 9.2 para sa të dalë versioni final. /Tech-Al

Share Button

Add a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *