iPhone 6s ka implementuar procesor dybërthamësh 1.8GHz

iPhone-6s-dual-core-cpuiPhone 6s ka implementuar procesor dybërthamësh 1.8GHz Modeli i ri iPhone 6S ndër vendeve të tjera do qarkullojë edhe në Kinë të premten e ardhshme më 25 Shtator dhe pak më parë mori çertifikimin nga rregullatori lokal TENAA. Atje u zbulua se iPhone 6S përdorë procesor dybërthamësh i sinkronizuar në 1.8GHz dhe memoria RAM është 4GB.

iPhone 6s ka implementuar procesor dybërthamësh 1.8GHz

Sigurisht që, përsa i përket memories RAM, bëhet fjalë për ndonjë gabim tipografik pasi të rejat e fundit të konfirmuara për iPhone 6S dhe iPhone 6S Plus thonë se përmbajnë memorie RAM 2GB. Duke futur në kuti edhe baterinë me kapacitet 1715 aAh për modelin 6S, plotësohet pazëlli me specifikimet e modeleve të rinj iPhone 6S dhe iPhone 6S Plus megjithëse Apple nuk i ka konfirmuar ende zyrtarisht. /Tech-Al.Info/
Burimi

Share Button

Add a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *