Karakteristikat e modelit te ri HTC One M8

Karakteristikat e modelit te ri HTC One M8
Μodelit i ri HTC One M8

Për modelin e ri të HTC-s, HTC One M8, qarkullojnë shumë thashetheme, por më në fund erdhi momenti për të mësuar diçka nga burime zyrtare. Sipas faqes së vetë HTC-s, në modelin e ri HTC One M8 ka shumë përmirësime si në brendësi por edhe në pamjen e jashtme duke filluar nga trupi metalik që është shtuar nga 70 për qind në 90 për qind. Kujtova se modeli i kaluar, HTC One M7, kishte karakteristika të shkëlqyera në modelimin e tij, por duket se modeli i ri HTC One M8 ia tejkalon.

 

Karakteristikat e modelit te ri HTC One M8

Me sa duket mendimet e klientëve u dëgjuan nga HTC dhe u hodhën në aksion duke përmirësuar modelin e ri të HTC One M8 me largimin e butonave gjithashtu është shtuar dhe suportimi i një karte microSD. Dhe përmirësimi nuk ndalon me kaq, i përmirësuar vjen edhe BoomSound, zhvendosja e kufjeve dhe përmirësimi i kamerës për një përvojë më të mirë. Në lidhje me këto përmirësime do të shkruaj një artikull tjetër së shpejti këtu në Tech Al.

 • Procesor Qualcomm Snapdragon 801 në 2.3 GHz
 • Ekran LCD 5 inch 1080p që përbëhet nga Gorilla Glass 3
 • Sistemi Operativ Android 4.4 με το HTC Sense 6 dhe BlinkFeed të përmirësuar
 • 16/32 GB memorie të brendshme dhe suportimin e kartës microSD deri 128 GB
 • 2GB memorie RAM
 • 802.11 a ac / b / g / n WiFi dhe Bluetooth 4.0 me APTX / të aktivizuar
 • HTC BoomSound duke ofruar edhe stereo
 • HTC UltraPixel kamera (me madhësinë e modelit të kaluar)
 • Kamera e parme  5 megapixel
 • Bateri 2.600 mAh
 • Përmasat 146.36 x 70.6 x 9,35 mm dhe 160 gr

Si mund të shikoni, modeli i ri HTC One M8 shkon shumë me atë Samsung Galaxy S5 dhe shumë smartphones Android. Për sa i përket çmimit të të riut HTC One M8 dhe kur do jetë i disponueshëm edhe në Shqipëri pritet por ajo që dihet është se në Amerikë do të qarkulloj me çmimin $699 i zhbllokuar.

Share Button
Sending
User Review
0 (0 votes)
No Comments

Add a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *