Karakteristikat teknike të Samsung Galaxy Note 5

Samsung Galaxy Note5

 

Karakteristikat teknike të Samsung Galaxy Note 5

 

 

 

Karakteristikat teknike të Samsung Galaxy Note 5
Rrjeti
Teknologjia GSM / HSPA / LTE
Lansuar
Prezantuar Gusht, 2015
Statusi I disponueshëm, qarkulloi Gusht 2015
Trupi
Dimensionet 153.2 x 76.1 x 7.6 mm (6.03 x 3.00 x 0.30 in)
Pesha 171 g
Karta SIM Nano-SIM
–  Fingerprint sensor (i certifikuar nga PayPal )
– S Pen stylus
Ekrani
Tipi Super AMOLED capacitive touchscreen, 16 milione ngjyra
Madhësia 5.7 inç (~75.9% analogjia e ekranit me trupin)
Rezolucioni 1440 x 2560 pixels (~518 ppi dendësia për pixel)
Multi-touch Po
Mbrojtja na gërvishtjeve Corning Gorilla Glass 4
Platforma
O/S Android OS, v5.1.1 (Lollipop)
Chipset Exynos 7420
CPU Katërbërthamësh 1.5 GHz Cortex-A53 & katërbërthamësh 2.1 GHz Cortex-A57
GPU Mali-T760MP8


Memoria
Kartë memorie Jo
Memorie brendshme 32/64 GB, 4 GB RAM
Kamera
Kryesore 16 MP, 5312 x 2988 pixels, stabilizues optik i imazhit, auto-fokus, LED flash,
Karakteristikat Dual Shot, video regjistrues HD dhe berje fotografish në të njëjtën kohë, geo-tagging, fokus me prekje, fytyrë/qeshje diktues, panoramë, HDR
Video 2160p@30fps, 1080p@60fps, stabilizues optik, dopio-video rec
E dyta 5 MP
Zëri
Tip lajmërues Vibracion,  MP3, WAV rington
Altoparlant Po
Fishë 3.5mm Po
Lidhjet
WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dopio-band, Wi-Fi Direct, hotspot
Bluetooth v4.2, A2DP, EDR, LE
GPS Po, me A-GPS, GLONASS, Beidou
NFC Po
Radio Për tu konfirmuar
USB microUSB v2.0, USB Host
Karakteristika
Sensor Pedometër, gjiroskop, sensor afërsie, kompas, barometër, matës zemre, SpO2
Mesazhe SMS, MMS, Email, Push Mail, IM
Shfletuesi HTML5
Java Jo
– Karikim Wireless (Qi/PMA)
– market dependent
– ANT+ suport
SVoice komandat e gjuhës natyrore dhe diktim
– Eliminim zhurmash gjatë telefonatave me mikrofonat e dedikuar
– MP4/DivX/XviD/WMV/H.264 player
– MP3/WAV/WMA/eAAC+/FLAC player
– Editim dokumentesh
– Foto/video editim
Bateria
Bateri e paheqshme Li-Po 3000  mAh
Në pritje 85 orë
Bisedë 28:34 orë
Luan video 13:51 orë
Të tjera
Ngjyra Black Sapphire, Gold Platinum, Silver Titan, White Pearl, Pink Golad

Më shumë hollësira për Galaxy Note 5

Share Button

Add a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *