Karakteristikat teknike të Samsung Z3

Samsung Z3


Karakteristikat teknike të Samsung Z3

Karakteristikat teknike të Samsung Z3
Rrjeti
Teknologjia GSM / HSPA / LTE
Lansuar
Prezantuar Tetor, 2015
Statusi I disponueshëm, qarkulloi Tetor 2015
Trupi
Dimensionet 141.6 x 70 x 7.9 mm (5.57 x 2.76 x 0.31 in)
Pesha 137 g
Karta SIM Dopio-SIM
Ekrani
Tipi Super AMOLED capacitive touchscreen, 16 milione ngjyra
Madhësia 5 inç (~69.5% analogjia e ekranit me trupin)
Rezolucioni 720 x 1280 pixels (~294 ppi dendësia për pixel)
Multi-touch Po
Platforma
O/S Tizen OS, v2.3
Chipset Spreadtrum
CPU Katërbërthamësh 1.3 GHz


Memoria
Kartë memorie microSD, deri në 128 GB
Memorie brendshme 8 GB
Memorie RAM 1 GB RAM
Kamera
Kryesore 8 MP, 3264 x 2448 pixels, LED flash
Karakteristikat Geo-tagging, fytyrë diktues
Video Po
E dyta 5 MP
Zëri
Tip lajmërues Vibracion, MP3, WAV rington
Altoparlant Po
Fishë 3.5mm Po
Lidhjet
WLAN Wi-Fi 802.11 b/g/n
Bluetooth v4.0, A2DP, LE
GPS Po, me A-GPS, GLONASS
Radio FM Radio
USB microUSB v2.0
Karakteristika
Sensor Pedometër, sensor afërsie
Mesazhe SMS, MMS, Email, Push Mail, IM
Shfletuesi HTML
Java Jo
– MP4/H.264 player
– MP3/WAV/AAC/Flac player
– Shikues dokumentesh
-Shikues fotosh
Bateria
 Lloj dhe madhësia Li-Ion 2600 mAh
Në pritje
Bisedë
Luan video
Të tjera
Ngjyra Black, Silver, Gold

Shënim: Këto informacione nuk janë 100% të sakta. Por nëse mendoni se mungon ndonjë informacion ose keni informacione më shukë për sa i përket këtij modeli ju lutem na kontaktoni stafi Tech-Al
Më shumë hollësira për Sasmung Z3

Share Button

Add a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *