Kevin Packingham nxirret jashte kompanise Samsung

Kevin Packingham nxirret jashte kompanise SamsungKevin Packingham nxirret jashtë kompanisë Samsung në mënyrë misterioze. Kevin Packingham ishte Shefi Përgjithshëm i Produkteve të kompanisë Samsung. Mbi të gjitha ai ishte njeriu kryesor për suksesin që pati Samsung Galaxy S3 dhe Galaxy S4.

Kevin Packingham nxirret jashte kompanise Samsung

 

Është për tu theksuar si ai ishte si mund të thuash që shtroi rrugën nga Koreja e Jugut drejt USA-së. Dhe për këtë fakt edhe shumë analistë janë të habitur për mënyrën se si doli jashtë kompanisë Samsung brenda një nate.


Nxjerrja jashtë në mënyrë të habitshme e Kevin Packingham nga Samsung krijojë pikëpyetje se si ka mundësi dhe përse një njeri kaq i rëndësishëm të largohet brenda një nate nga kompania. Z. Packingham ishte njeriu që shtrojë të gjithë strukturën dhe krijojë bashkëpunimin e kompanisë Samsung me të gjitha kompanitë e mëdha të telefonisë celular të Amerikës. Falë asaj pune dhe taktikës në marketing, modeli Samsung Galaxy S3 fillimisht dhe në vazhdim Samsung Galaxy S4 ja dolën që të jenë në majat e shitjes. Dhe vazhdimi është i njohur me të gjithë modelet e smartphone si për shembull Samsung Galaxy Note 3. Kurse vetë kompania nga ana e saj thjesht e vërtetojë lajmin e largimit të Kevin Packingham me një deklaratë formale.

Share Button
Tags:

Add a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *