Microsoft lanson Office 2016

Office-2016Microsoft lanson Office 2016 Filloi qarkullimi global i Office 2016, abonimi, shërbimi cloud-based i Microsoft. Funksionojnë në mënyrë perfekte me Windows 10, duke përfshirë Sway e ri për Windows 10, një vegël e re e prezantuar, që përdoruesit të kenë mundësin që të shpërndajnë histori e tyre në mënyrë dixhitale, ndërsa duken interesante në çdo lloj ekrani.

Microsoft lanson Office 2016

Me Windows Hello bëni log in (hyrje) në Windows por edhe në llogarinë tuaj në Office 365 me një hap të thjesht. Aplikacionet Office Mobile në Windows 10 përforcojnë shkrimin “në lëvizje”, me përdorimin e Continuum2, i cili kthen celularin tuaj në kompjuter. Kurse Cortana3 lidhjet me Office 365 që të ndihmojë në organizimin e punëve të përditshme si përgatitja e takimeve, dhe që në të ardhmen të lidhjet me Outlook që do qarkulloi në Nëntor. Për më shumë vizitoni faqen zyrtare të Microsoft, www.microsoft.com/office
/Tech-Al.Info/

Share Button

Add a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *