Microsoft Lumia 650 çmimi!

Microsoft Lumia 650 çmimi!Microsoft Lumia 650 çmimi! Smartfoni i ri i Microsoft, Lumia 650, është një smartfon që futet në kategorinë e mesme, model që Micarosoft do ta prezantojë së shpejti MWC. Sot marrim informacione për sa i përket çmimit që do të ketë Lumia 650.

Microsoft Lumia 650 çmimi!

Sipas informacioneve që vijnë nga dyqanet Çeke, çmimi i Microsoft Lumia 650 në tregun Evropian pritet të jetë rreth 203 euro, dhe bëhet fjalë për një model SIM-free dhe i zhbllokuar. Ky çmim është në bazë të kursit valutorë pasi sipas valutës Çeke kushton CZK 5,491, por logjikisht pritet të jetë rreth 199 euro ose 199 dollarë.

Tani për sa i përket të dhënave teknike të modelit Lumia 650 pritet që ketë ekran 5 inç me analizë 720p, procesor Snapdragon 210, kamera 8 Megapixel, LTE, bateri 2000mAh dhe sigurisht Windows 10 Mobile. Por njoftimin zyrtarë e presim muajin e ardhshëm në MWC 2016 në Barcelonë. Por për më shumë hollësira se cilat janë të dhënat teknike të Microsoft Lumia 650 Smartfonat e Microsoft. /Tech Al

Share Button

Add a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *