Ne treg shumë shpejtë dhe modeli i ri HTC One

Ne treg shumë shpejtë dhe modeli i ri HTC OneDuke filluar nga java tjetër pritet që të filloi dhe shitja e modelit të ri të telefonit celular HTC One në Evropë, pas kaq shumë vonese. Kompania duket se me versionin e ri ka bërë mjaftë ndryshime, duke shpresuar që të fitoi terrenin e humbur.

Ne treg shumë shpejtë dhe modeli i ri HTC One

Karakteristikat e Modelit të ri HTC One:
Aparati i ri HTC do të ketë një ekran prej 4,7 inç dhe një procesorë Snapdragon 600 në 1,7 Ghz gjithashtu do të ketë dhe një kamerë mbresëlënëse, duke shtuar kështu mundësin që të klasifikohet në listën modeleve më të mirë të vitit.


«Modeli i ri i HTC One do të filloi të jetë i disponueshëm si fillim për tregun e Anglisë, të Gjermanisë dhe atë Tajvanezë brenda javës së ardhshme, kurse në pjesën tjetër të Evropës, në Amerikën Veriut, në vendet e tjera të Azisë dhe atë të Paqësorit do të dalë në treg para fundit të Prillit» deklaron në një njoftim kompania.

Share Button

Add a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *