Një vogëlushe 5 vjeçare zbulon dobësinë e iPhone 5S (foto)

5 vjecarja gjen dobesin e iPhone
foto: Reddit / iZeeHunter

Apple me prezantimin e iPhone 5S bëri një festë pasi me teknologjinë  e njohjes së shenjave të gishtërinjve, përdoruesit do të mund të mbronte informacionet e tij. Por duket se kompania këtë gjë e llogariti pa marrë parasysh 5 vjeçaren efotografisë përkrafë. Pse e themi këtë? Ka të paktën një arsye që kjo 5 vjeçare mistrece e ka zbuluar.

Një vogëlushe 5 vjeçare zbulon dobësinë e iPhone 5S (foto)

Fotografia me këtë vogëlushe simpatike, që qeshë duke u tallur u ngarkua ne rrejt nga anëtari iZeeHunter no faqen e rrjetit social reddit. Fotoja tregon një burrë që është duke fjetur dhe vogëlushen të vendosi në e tij një iPhone dhe të ketë vendosur gishtin e tij tek vendi ku është sensori për njohjen e shenjave të gishtit.


Duke i shtuar fotos edhe një qeshje të një fëmije mistrec dhe ja: këtu del në pah dhe dobësia e sigurimit të iPhone 5S të ri.
faktikisht në këtë foto është përdorur një model i vjetër i  celularëve iPhone por ideja është e njëjta, se zhbllokimi i celularit duke përdorur shenjat e gishtit mundet të bëhet shumë lehtë, akoma edhe kur përdoruesi i celularit smartphone… është duke fjetur!

Share Button

Add a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *