Sa kushton Samsung Galaxy S6 dhe Galaxy S6 Edge?

Sa kushton Samsung Galaxy S6 dhe Galaxy S6 Edge?Sa kushton Samsung Galaxy S6 dhe Galaxy S6 Edge? Dëgjuam shumë, lexuam shumë dhe pamë në lidhje me telefonat e rinj të gjigantit korean Samsung, atë të Galagy S6 dhe të Galaxy S6 Edge. Dhe tani që ato janë bërë të njohura, ajo që na intereson është për si i përket sa kushton një Galaxy S6 dhe Galaxy S6 Edge.

Sa kushton Samsung Galaxy S6 dhe Galaxy S6 Edge?

Momentalisht për sa i përket modeleve të reja te Samsung, Galaxy S6 dhe Galaxy S6 Edge se kur do vini në Shqipëri nga kompanitë e telefonisë celulare nuk kem asnjë njoftim zyrtar. Por shpresojmë që së shpejti këto kompani ti hedhin në tregun dhe ajo që na intereson është që te jetë një çmim i pranueshëm për tregun shqiptarë.

Çmimi i  Galaxy S6

Çmimi i  Galaxy S6Gjithsesi nga faqja zyrtare e Samsung referohet se modeli i ri Galaxy S6 32 Gb G920 Android do të ketë çmim fillestarë 699 Euro. Ndërsa Galaxy S6 64 GB G920 Android do të jetë 799 Euro. Kurse për sa i përket modelit të 128 GB çmimi nuk është bërë akoma i njohur momentalisht, por gjithsesi disa thashetheme thonë se do të jetë rreth 950 Euro.

Çmimi i Galaxy S6 Edge

Çmimi i Galaxy S6 EdgeDhe ashtu si e prisnim që modeli i ri Galaxy S6 Edge të ishte më i shtrenjtë se Galaxy S6 dhe faktikisht ajo është. Modeli i ri Galaxy S6 Edge 32 GB G925 Android kushton 849 euro, domethënë 150 euro më shumë se Galaxy S6 32 GB. Kurse modeli Galaxy S6 Edge 64 GB G925 Android do të kushtojë vetëm 949 euro. Dhe për sa i përkete modelit Galaxy S6 Edge 128 GB G925 Android çmimi nuk është bërë akoma i njohur, por pritet që të kushtoi rreth 1049 euro. Dhe çmimet e Galaxy S6 dhe Galaxy S6 Edge referohen për telefona Galaxy Unlock, pra që telefonat janë të zhbllokuar për të funksionuar nga çdo lloj rrjeti.

 

Share Button
Sending
User Review
2 (1 vote)

Add a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *