Samsung Galaxy S5 Active karakteristikat dhe cmimi

Samsung Galaxy S5 Active karakteristikat dhe cmimi
Samsung Galaxy S5 Active karakteristikat dhe cmimi

Modeli i ri Samsung Galaxy S5 Active në rrënjë është modeli Samsung Galaxy S5, por modeli Active vjen qëndrueshmëri më të përforcuar për përdoruesit me kërkesa të veçanta. Pra Evleaks këtë herë zbuloi një render zyrtar tek aparati si në imazhin e më poshtëm. 

Samsung Galaxy S5 Active karakteristikat dhe cmimi

Samsung Galaxy S5 Active karakteristikat
Samsung Galaxy S5 Active karakteristikat

Faktikisht lajme zyrtare për versionin Samsung Galaxy S5 Active nuk ka akoma, por sipas disa thashethemeve të para që dolën në qarkullim thuhej se Samsung Galaxy S5 Active do të kushtojë rreth $550.

Të dhënat e përgjithshme teknike të modelit të ri Samsung Galaxy S5 Active janë:

  • Ekrani: 5.2” Full HD Super AMOLED (1920 x 1080)
  • Procesor: CPU quad-core Qualcomm Snapdragon 801 2.5GHz
  • GPU Adreno 330
  • RAM 2GB
  • Vendi ruajtjes: 16Gb
  • Kamera: 16 MP
  • Sistemi operativ: Android 4.4.2 KitKat

 

 

Share Button
Sending
User Review
4 (1 vote)

Add a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *