Samsung Galaxy S7 “konfirmihet” se do jenë dy versione!

samsung-turtle-glass-01-570 Samsung Galaxy S7 “konfirmihet” se do jenë dy versione! Për një gjashtëmujorësh nga tani presim që të shikojmë prezantimin zyrtarë të Samsung Galaxy S7, i cili sipas informacioneve të sakta nga SamMobile do të vijë në dy versione ashtu si paraardhësi i tij Samsung Galaxy S6 dhe Galaxy S6 edge. Është dëgjuar se do të shikojmë ekran 5.2 inç dhe 5.8 inç, por për momentin konfirmohet vetëm që do të kemi një normal dhe një ekran të rrumbullakosur.

Samsung Galaxy S7 “konfirmihet” se do jenë dy versione!

Samsung Galaxy S7 me ekran flat ka kodin e emërimit SM-G930, ndërsa versioni edge ka kodin SM-G935, që të dy versionet konfirmohet që do qarkullojnë në Evropë, Kore, Kinë SHBA, Kanada. Modelit Galaxy S7 pamja e jashtme ka nofkën Project Lucky, kurse të dy versionet thirren Hero dhe Hero 2.

Të dhënat teknike të Galaxy S7

Galaxy-S7-2-versions-570-456x1000Në pjesët teknike të flagship-it të ardhshëm, Samsung provon dy procesorë të ndryshëm, të vetin Exynos 8890 dhe të riun Snapdragon 820 të Qualcomm, por nuk është qartësuar akoma nëse do të përdorë një nga të dy chipsets apo do t’i nxjerrë në qarkullim të dy modelet. Që të dy modelet do të kenë UFS 2.0 flash storage, ka shumë mundësi që të shikojmë kthimin e kartës microSD për rritjen e memories së brendshme. Si përfundim, për kamerën është dëgjuar se mund të ketë dual-sensor setup ose sensor 20 Megapixel ISOCELL
Të gjitha këto për momentin janë vetëm fjalë që qarkullojnë, dhe ne në Tech-Al mundohemi t’iu mbajmë sa më të informuar duke gjetur kanale sa më të besueshme. Por një gjë është e sigurt se me flagship-in e saj të ri Samsung duhet të gjejë një mënyrë për të bërë shitje të mëdha, diçka që nuk mundi të bënte me Samsung Galaxy S6, megjithë ndryshimet rrënjësore në dizajn. /Tech-Al.Info/

Share Button

Add a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *