Samsung: lista e modeleve që po testohen për kalimin në Android 6.0 Marshmallow!

Tech-Al.Info samsung-marshmallow
Samsung: lista e modeleve që po testohen për kalimin në Android 6.0 Marshmallow! Çdo vit në këtë kohë kur Google nxjerr versionin e ri të Android, përdoruesit e aparateve të ndryshëm fillojnë dhe pyesin veten nëse do të marrin dhe kur do ta marrin versionin e ri. Tashmë kanë filluar që të dëgjohen informacionet e para për upgrade versionin të ri Marshmallow si HTC, LG dhe Motorola.

Samsung: lista e modeleve që po testohen për kalimin në Android 6.0 Marshmallow!

Faktikisht Samsung nuk është mësuar që të njoftoi listën e modeleve që do të bëjnë upgrade. Por SamMobile zbulon burime të besueshme dhe krijoi një listë me modelet që po teston në këto momente Samsung për të përditësuar në Android 6.0 Marshmallow.
Lista përfshin flagship-at e këtij viti dhe të vitit të kaluar, brenda gjendet dhe Samsung Galaxy S5 Neo, i cili është më shumë mid-ranger. Theksohet se lista është si fillim dhe nëse mungon ndonjë model nuk do të thotë se nuk do të bëhet upgrade. Sigurisht që përditësimi do të bëhet në mënyrë graduale.
Përsa i përketë ditës së qarkullimit, nuk ka informacione konkrete, kjo varet si nga Samsung por edhe nga provaideri që keni. /Tech-Al.Info

Lista fillestare e modeleve Samsung për Android 6.0 Marshmallow:

• Samsung Galaxy S5
• Samsung Galaxy S5 LTE-A
• Samsung Galaxy S5 neo
Samsung Galaxy S6
Samsung Galaxy S6 edge
• Samsung Galaxy S6 edge+
• Samsung Galaxy Note 4
• Samsung Galaxy Note Edge
• Samsung Galaxy Note 5

Share Button

Add a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *