Tani Plus rrjet 3G edhe ne Durres!

Tani internet 3G edhe nga PlusTani Plus rrjet 3G edhe ne Durres! Duke filluar nga sot, 16 Korrik 2015, kompania e telefonis celulare Plus Communication Albania ofron shërbimin 3G për të gjithë abonentët e saj.

Tani Plus rrjet 3G edhe ne Durres!

Rrjeti 3G nuk është akoma i qendrueshëm, problem ky jo vetëm për qytetin e Durrësit por edhe për atë të Tiranës. Sipas matjeve të Tech-Al  në zonën e Durrësit rrjeti 3G nga Plus arrin një shpejtësi deri në 2.03 Mbs shkarkim (download) dhe 0.40 Mbs ngarkim (upload).

Share Button

Add a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *