Te dhenat teknike te modelit LG G Flex

tech-al.info - G Flex i LG i bashkohet familjes se smarthpone te lakuarTelefoni smartphone ose si përdoret shqip, telefoni inteligjent, modeli  G Flex është prodhimi i fundit i kompanisë koreane LG. Dhe dallimi kryesorë i këtij telefoni është pamja e jashtme pasi është i lakuar ose ndryshe formë harku. Por cilat janë karakteristikat e modelit të ri të LG ai G Flex?

Te dhenat teknike te modelit LG G Flex

Mbresat gjatë përdorimit të më parme, si ajo e KnockON, Guest Mode dhe Plug & Pop (funksione që ishin tek modeli LG G2), do të jenë edhe në modelin LG G Flex. Por gjithashtu, modeli i ri LD G Flex përfshinë një seri të re nga karakteristikat e UX:

 • OTheater: akses të shpejtë për fotot, videot dhe Youtube menjëherë pas zhbllokimit të ekranit. Duke prekur ekranin dhe shtyrë poshtë në drejtimin e  jashtëm me dy gishta, apliakcionet shfaqen në ekran si perdet e një teatri.
 • Dual Window: ndanë ekranin e madh 6 inç në dy dritare të veçanta për një multitasting më funksional.
 • Sawing Lockscreen: ndërron imazhin e ekranit të bllokimit në varësi të pozicionit që përdoruesi mbanë G Flex-in.
 • Face Detection Indicator: sinjali LED i butonit të pasmë bëhet jeshilë për të konfirmuar afrimin me fytyrën dhe ndjeshmërinë.
 • Camera Timer: sinjali LED i butonit të pasmë ndizet shuhet për të treguar se ka filluar numërimin prapthi (countdown) për të nxjerrë në fotografi.
 • Urgent Call Alter: sinjali LED i butonit të pasmë fiket dhe ndizet në ngjyrë të kuqe, kur shumë thirrja nga i njëjti numër nuk iu është përgjigjur.

 

Karakteristikat bazë të LG G Flex (versionit korean):

 • Chipset: 2,26GHz Quad-Core Qualcomm Snapdragon 800 (MSM 8974)
 • GPU: Adreno 330, 450MHz
 • Ekran: 6” HD (1280 x 720), Curved P-OLED (Real RGB)
 • Memorie: 2GB LP DDR3 RAM / 32GB eMMc
 • Camera: Rear 13MPixel/Front 2.1MP
 • Bateria: 3500mAh (ενσωματωμένη)
 • Sistemi Operativ: Android Jelly Bean 4.2.2
 • Përmasat: 160.5 x 81.6 x 7.9 – 8.7mm
 • Pesha: 177g
 • Rrjeti: LTE-A / LTE / HSPA+ / GSM
 • Lidhshmëria: BT 4.0 / USB 3.0 compatible / WiFi (802.11 a/b/g/n/ac) / NFC
 • Ngjyra: Titan Silver
 • Të tjera: TDMB / Hi-Fi 24bit, 192kHz Playback

Si ju duken karakteristikat e versionit te ri LG G Flex?

Share Button

Add a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *