Aplikacioni me i mire për kursim baterie për Andorid!

app for batteryAplikacioni me i mire për kursim baterie per Andorid!  Një nga karakteristikat kryesore të versionit të ri Android 6.0 Marshmallow është Doze mode, i cili mbyll të gjithë aplikacionet në prapaskenë që të mos harxhohet bateria dhe kështu rritet jetëgjatësia e saj deri në karikimin tjetër. Meqenëse janë të pakët aparatet që janë përditësuar me versionin e ri OS, ekziston një aplikacion që bën menaxhimin e baterisë për të mos u harxhuar shpejtë për versionin Andorin Lollipop.

Aplikacioni me i mire për kursim baterie për Andorid!

Aplikacioni quhet Doze (si mund të quhej ndryshe) dhe faktikisht ajo që bën është ndalon aplikacionet që nuk përdoren që të mos punojnë në prapaskenë dhe nuk kanë akses në të dhënat e celularit, kur ekrani është i mbyllur. Kjo i lejon baterisë të mos shkarkohet kur nuk përdorni celularin.

Ajo që duhet të bëni është të përzgjidhni cilat aplikacione dëshironi që të jenë jashtë Doze mode dhe të njoftoheni akoma edhe kur ekrani është i mbyllur. /Tech-Al

 

download-app

Share Button

Add a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *