Kompania Apple mori Marc Newson perpara prezantimit iWatch event

Kompania Apple mori Marc Newson perpara prezantimit iWatch eventMarc Newson është një tjetër modelues i famshëm që i shtohet listës së designers të kompanisë së njohur Apple duke përforcuar kështu fjalët se kompania po përgatitet për të drejtuar aktivitetet e saj në një fush tjetër prodhimi.

Newson deklaroj krenarisht bashkëpunimin e tij me Apple dhe për faktin se kohët e fundit përveç mobilieve dhe rrobave i ka dhënë rëndësi edhe modelimit të orave të dorës, duke përforcuar iden e disa analistve që duan që komapina Apple të përgatitet për prezantimin e iWatch.

Sipas informacioneve modeluesi po bashkëpunon me Apple kohët e fundit dhe sipas zvendës drejtorit të kompanisë Apple, Janathan Ive, Marc Newson është tashmë një nga modeluesit më të talentuar të kohëve tona.

Share Button

Add a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *