Zyrtare: Sony Xperia Z4 me ekran FHD 5.2 inc dhe kornize metalike!

Zyrtare: Sony Xperia Z4 me ekran FHD 5.2 inc dhe kotnize metalike!Zyrtare: Sony Xperia Z4 me ekran FHD 5.2 inc dhe kotnize metalike! Tashmë është bërë zyrtare që Sony ka nxjerrë modelin ri Z4 me ekran 5.2 inç dhe Full HD. Por surpriza ka qenë dhe paraqitja e aparatit pasi modeli i ri Sony Xperia ka kornizë metalike. Sipas phonearena kompania Japoneze ka prezantuar sot flagshipin e saj te ri në Japoni.

Zyrtare: Sony Xperia Z4 me ekran FHD 5.2 inc dhe kotnize metalike!

Sony Xperia Z4 ka procesor 64-bit Snapdragon 810 tetëbërthamësh, memorie RAM 3GB, memorie brendshme 32GB e cila mund të rritet duke i shtuar një kartë memorie 128GB microSDm Ka kamera 20.7 Megapixel të pasme dhe 5.1 Megapixel të parme me kënd të gjerë dhe për sa i përket baterisë ka një bateri me madhësi 2930mAh. Dhe sigurish si model i ri që është operon Android 5.0.

Modeli i ri Sony Xperia Z4 do të ofrohet në ngjyrat bardhë e zi, në ngjyrë bakri dhe Aqua Green. Kurse për sa i përket lagjes dhe pluhurit Sony Xperia Z4 është rezistent ndaj këtyre faktorëve.

Flagshipi i sivjetshëm ka shumë ngjashmëri e Sony Xperia Z3 të vitit të kaluar vetëm që kompania nuk pëlqeu të vendoste ekarn QHD, ashtu si bënë konkurrenti. Ashtu si e kemi thënë dhe në titull Xperia Z4 ka kornizë metalike, me trashësi 6.9 mm dhe peshon 144 gr. Është 0.4 mm më i hollë dhe 8 gr më i lehtë nga Z3. Kamera ka një karakteristikë interesante, teknologjinë «cooking mode» për të nxjerrë fotografi më të mira të ushqimeve.

Dhe si përfundim, Sony Xperia Z4 do të hidhet në treg fillimisht në Japoni në Verë. Kurse për tregjet e tjera nuk është bërë akoma e njohur. /tech-al.info

 

Share Button

Add a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *