iPhone 6S dhe iPhone 6S Plus duruan një orë në uji! (video)

water-iPhone-6s-02-570 iPhone 6S dhe iPhone 6S Plus duruan një orë në uji! (video) Modelet e rinj iPhone 6S dhe iPhone 6S Plus tashmë ndodhen në duart e përdoruesve që nga e premtja tashmë dhe kjo mbi të gjitha do të thotë që tani do shkojmë që disa prej ty do “flijohen” duke kaluar nëpër “tortura”. Pasi një testi që kanë kaluar përsa i përketë rezistencës, gjë që tregoi që Apple ka bërë punë të mirë me aluminium. Por sot do të shkojmë sa rezistentë janë modelet e reja iPhone 6S në uji.

iPhone 6S dhe iPhone 6S Plus duruan një orë në uji! (video)

Vetë kompania Apple nuk jepë ndonjë IP garancie në uji dhe as nuk duket se i intereson që të nxjerr diçka të till. Megjithatë iPhone 6S dhe iPhone 6S Plus të rinj u zhytën në uji për një orë dhe nga sa duket dolën “gjallë” dhe të saktë. Kur u than, dalja e kufjeve ishte funksionale gjithashtu punonte edhe lighting port.
water-iPhone-6s-02-570
Nga momenti që Apple nuk jep asnjë garanci për rezistent në uji, ne në Tech-Al nuk iu rekomandojmë një gjë të till. Pra është mirë që të mos e provoni pasi kjo do të thotë se do humbni garancinë automatikisht. Megjithatë, gjë e mirë pozitive është se në rastë se iPhone iu laget rastësisht ka shumë të ngjarë që të mos pësojë asnjë problem. /Tech-Al.Info/
Për më shumë shikoni videon:

Share Button
2 Comments

Add a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *