Çfarë është një Hoverboard?

HoverboardsÇfarë është Hoverboards?

Shumë prej jush mund të kenë dëgjuar për Hoverboards në filmat fantastiko-shkencorë të viteve ’80 – ’90.
Koncepti i atyre viteve për ato ishte një dërrasë siç është e ajo e patinave e cila pluskonte në ajër dhe
përdorej për transportim. Edhe pse ideja është e ngjashme, produkti i ri me të njëjtin emër nuk fluturon në
ajër por përdor dy rrota dhe është me bateri të karikueshme. Nuk kanë mbushur ende vitin nga hedhja në treg,
dhe mund themi me plot gojë që është një produkt i suksesshëm i cili ka për të pushtuar tregun
pasi është një trend gjithnjë e në rritje.

Hoverboard rrjedh nga anglishtja hover=pluskoj dhe board=derrasë, pra dërrasë pluskuese në ajër, pot megjithatë
për produktin në fjalë një shpjegim më i saktë mund të ishte skuter portativ. Çmimi është te rreth 300 dollarë.

SPECIFIKAT TEKNIKE
Shpejtësia maksimale që arrin 10km/orë
Koha e karikimit të baterisë 2 deri 3 orë
Lloji i baterisë Litium
Voltazhi 36V
Punon në temperaturat Nga -15℃ deri 50 ℃
Pesha 17 – 20 kg

Në video e mëposhtme do të shihni një prezantim të tij që nga hapja e pakos dhe sesi ta përdorni

Share Button

Add a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *