iPhone 7 do të ketë procesor A10 nga TSMC!

chip A10 për iPhone 7 iPhone 7 do të ketë procesor A10 nga TSMC! Pa u marrë akoma dërgesat e para të iPhone 6S dhe iPhone 6S Plus që Apple njoftoi javën e kaluar, filluan të qarkullojnë fjalë për modelin e ri iPhone. Zërat kësaj radhe vijnë nga Kina, ku thuhet se tashmë kompania Apple ka filluar planet për modelin e ri iPhone, ku kësaj radhe do të quhet iPhone 7.

iPhone 7 do të ketë procesor A10 nga TSMC!

Informacionet, të cilat nuk janë zyrtare, thonë se TSMC do të jetë prodhuesi i procesorëve të rinj A10 (teknologjia 16 nm FinFET) të brezit të ardhshëm të Apple ku prodhimi në masë do të filloi në Mars të 2016. Procesori i ri pritet të bashkëngjitet me iPhone 7 e ardhshëm.
Sot kompania TSMC ka marrë përsipër prodhimin e pothuajse gjysmës së procesorëve A9 të modeleve të rinj iPhone 6S dhe iPhone 6S Plus. /Tech-Al.Info/

Burimi

Share Button

Add a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *